ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΕ 2-3 (1-1) φωτό+video

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ 2016-2017
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΕ 2-3 (1-1)

26/03/17  ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
Μεγάλη πρόκριση πήρε η ΑΕ Καραισκάκης!!!

Κέρδισε τον Απόλλων Καλαμαριάς στα ημιτελικά του Κυπέλλου της Γ' Εθνικής στο ΔΑΚ Γρεβενών με σκορ 2-3

Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕ Καραϊσκάκης 2-3 (36' αυτογκόλ, 67' Συμελίδης / 31' Ζυγκερίδης, 72' Γυφτοκώστας, 90+' Μαζιώτης).
Δίκαια οι Ηπειρώτες διαμαρτύρονται για πέναλτι που δεν δόθηκε όταν το σκορ ήταν 2-2.

Χάρη σε ένα γκολ του Μαζιώτη στις καθυστερήσεις, η ΑΕ Καραϊσκάκης, ανέτρεψε το εις βάρος της 2-1, και πήρε μεγάλη νίκη-πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο 20λεπτο, οι δύο ομάδες μπήκαν με αναγνωριστικό τρόπο στο γήπεδο, ψάχνοντας τα πατήματά τους, και στο 23ο λεπτό ήρθε η πρώτη φάση του παιχνιδιού για την ΑΕ Καραϊσκάκης, με το Βελέτη να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, όμως την μπάλα να φεύγει άουτ.

Στην επόμενή της ευκαιρία, με τη συμπλήρωση του ημιώρου, η αρτινή ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί, με το Ζυγκερίδη, ο οποίος έδειξε με το «καλημέρα» ότι «έχει το γκολ». Ο σέντερ φορ της ΑΕ Καραϊσκάκης υποδέχτηκε την μπάλα στο ύψος της περιοχής, και με σουτ την έστειλε στη γωνία του Καλογεράκη, για το 0-1.

Ο Απόλλων Καλαμαριάς ευτύχησε να ισοφαρίσει άμεσα, σε μια πολύ άτυχη στιγμή για το Σιαράβα. Ο Αβραμίδης του γύρισε την μπάλα, ο τερματοφύλακας της ΑΕ Καραϊσκάκης δεν έκανε κοντρόλ, και η μπάλα κατέληξε βασανιστικά στα δίχτυα του για το 1-1. Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, λίγο έλειψε ο Απόλλωνας να κάνει την ολική ανατροπή όμως ο Κυβελίδης που βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.

Απόλλων Καλαμαριάς: Καλογεράκης, Κυβελίδης, Χατζηδημητρίου, Πετρούσης, Καπίας, Φάμπιο, Λιόνης, Χασομέρης, Καλαϊτζίδης, Δαλιανόπουλος, Καλογέρης

ΑΕ Καραϊσκάκης: Σιαράβας, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Αβραμίδης, Καραγιαννίδης, Κουσίδης, Χαρτσιάς, Νταντίδης, Γυφτοκώστας, Ζυγκερίδης, Βελέτης.

Άριστη η Διαιτησία: ΠΑΝΥΤΣΙΔΗΣ Κ. (ΚΟΖΑΝΗΣ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ. (ΚΟΖΑΝΗΣ) ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Β. (ΓΡΕΒΕΝΩΝ)