ΣΙΝΕ

Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2016

ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου - Απόλλων 1926 2-4 (φωτό+video)

Πρεμιέρα με ήττα για την Α.Ε.Π. που ήρθε αντιμέτωπη στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της Γ' εθνικής με τον ιστορικό και σαφέστατα, αδιαμφισβήτητο φαβορί, Απόλλων Καλαμαριάς, που...
φέτος έχει βλέψεις την άνοδο.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν να μην είναι έτοιμοι ακόμη, αλλά έδειξαν πολύ καλά στοιχεία στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, όπου κόντεψαν την ισοφάριση.
Εξ' άλλου ο έμπειρος τεχνικός της Α.Ε.Π. Μιχάλης Αλεξιάδης, έδειξε αισιόδοξος, παρά τις απουσίες Τζερεμέ και Σπηλιώτη (δεν ήρθαν τα δελτία τους) και εκμεταλλευόμενος το ρεπό της επόμενης αγωνιστικής, θα έχει την ευκαιρία να προετοιμάσει κατάλληλα την ομάδα για το επόμενο της 3ης αγωνιστικής εντός έδρας αγώνα με τον Αλμωπό Αριδαίας

ΑΕΠ Ποντίων Βατολάκκου (Μιχ. Αλεξιάδης): Δεληγιάννης, Τσαγγαλίδης, Τσιαρτσιώτης, Αντωνιάδης, Μπιμπίρης, Χαραλαμπίδης, Μπιζιώτας, Κοτζατίσογλου Α., Ζολώτας, Ζαχαριουδάκης, Βογδόπουλος.

Στον πάγκο έμειναν oι: Μπλάντος, Νεστορόπουλος, Μανητέας, Νομικός, Λιούρας, Χαλαζωνίτης και Ντεμάι

Απόλλων 1926 (Καλαϊτζίδης): Μένκα, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Ντόικιτς, Καλογέρης, Βεργώνης, Συμελίδης, Ν' Λουντούλου, Πόποβιτς, και Κυβελίδης.

Στον πάγκο έμειναν οι: Φάμπιο, Καλογεράκης, Ζώτος, Λιόνης, Καλαϊτζίδης, Ρόβας και Νικολόπουλος

Το live του αγώνα από το metrosport.gr

82΄ Κλείνουν τις αλλαγές και οι κοκκινόμαυροι. Καλαϊτζίδης αντί Καλογέρη
80΄ Κλείνουν τις αλλαγές οι γηπεδούχοι. Νεστορόπουλος αντί Κοτσαντίσογλου
78΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ρόβας αντί Πόποβιτς
75΄ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΠ. Μανιατέας αντί Αντωνιάδη
74΄ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Φάμπιο αντί Κυβελίδη
72΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Συμελίδη να πιάνει εξ επαφής κεφαλιά, όμως η μπάλα να περνάει άουτ
66΄ Γκοοολ για τον Απόλλωνα.Ο Ν Λουντούλου με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 4-2
63΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα να πετύχει και τέταρτο τέρμα. Ωραίος συνδυασμός από δεξιά, ο Γεωργιάδης δίνει για τον Συμελίδη, ο οποίος δεν κατάφερε να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
54΄ Γκολ για την ΑΕΠ. Ο Αντωνιάδης κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Χαραλαμπίδης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και μειώνει σε 3-1. Και σα να μην έφτανε αυτό δυο λεπτά μετά οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Μπλάντο
51΄ Σουτ του Μπλάντου, μπλόκαρε ο Μένκα.
46΄ Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μπλάντος αντί Βογδόπουλου

Τέλος ημιχρόνου με τον Απόλλωνα να προηγείται με 3-0 επί της ΑΕΠ Βατολάκκου

39΄ Νέα καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Σέντρα απότα δεξιά, κεφαλιά πάσα του Κυβελίδη για Ντόικιτς που έπιασε εξ επαφής την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε άουτ
34΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Κυβελίδης κάνει κάθετη πάσα στον Συμελίδη και ο τελευταίος με πλασέ στέλνει την μπάλα στο δοκάρι
Ονειρική πρεμιέρα για τους «κοκκινόμαυρους», καθώς ήδη προηγούνται με 3-0 μέσα στα Γρεβενά και μόνο αν αυτοκτονήσουν θα χάσουν το παιχνίδι
24΄ Γκοοολ για τον Απόλλωνα με τον Κυβελίδη
20΄ Σουτ του Αμαραντίδη, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ
18΄ Γκοοολ για τον Απόλλωνα με τον Βεργώνη να δίνει αέρα δυο τερμάτων στους «κοκκινόμαυρους».

Καλύτερο ξεκίνημα δε θα μπορούσε να φανταστεί ο Απόλλωνας, καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Πόποβιτς, ο οποίος με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δεληγιάννη για το 1-0

Ιδανικές καιρικές συνθήκες για να παιχτεί ποδόσφαιρο στα Γρεβενά

Άριστη φιλοξενία από τους γηπεδούχους, με τον καλύτερο τρόπο υποδέχθηκαν την κοκκινόμαυρη αποστολή

Οι «κοκκινόμαυροι» είναι, σαφέστατα, το αδιαμφισβήτητο φαβορί αφού υπερτερούν σε όλα τα επίπεδα των αντιπάλων τους. Αυτό, βεβαίως, καλούνται να το επιβεβαιώσουν και στον αγωνιστικό χώρο, προκειμένου να μπουν με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα.